AQUAWIZJA

Z tviwiki.eu.org
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
AQUAWIZJA
AQUAWIZJA
Data startu 5 sierpnia 2018, godz. 6.45
Data zakończenia 16 czerwca 2019
Format obrazu 16:9 (720p)
Właściciel zOOlneX
System emisji sygnału przez internet
Kraj nadawania Polska
Język polski
Siedziba południe Polski
Udział w oglądalności 4,77% (październik 2018)
Slogan Niezależna Telewizja Internetowa

AQUAWIZJA - ogólnotematyczna telewizja internetowa, nadająca w latach 2018-2019.

Historia

Pomysł na przekształcenie niedoszłego projektu TV START w nową telewizję pojawił się przed początkiem wakacji 2018 roku. 22 lipca pojawił się spot, zatytułowany "Czas na zmiany". Prace nad uruchomieniem kanału trwały do początku sierpnia.

Udało się wystartować 5 sierpnia o godzinie 6.45. Z założenia miał posiadać redakcje regionalne i serwis przedstawiający wydarzenia ze świata rzeczywistego i telewizji internetowych, ale po dłuższych przemyśleniach postanowiono porzucić ten plan na rzecz prezentacji informacji tylko o telewizjach internetowych.

Powody, dla których zapadła decyzja o rebrandingu stacji, miały być: brak profesjonalizmu w TV START, chęć zaczęcia telewizji zupełnie od nowa oraz sprawdzenia umiejętności graficznych. Niedługo po starcie, przez zmianę adresu e-mail stacji, przeniesiono się na nowe konto, na którym nadawane są do dziś nowe audycje. Pierwsze tygodnie nadawania upłynęły pod znakiem eksperymentów z oprawą graficzną.

W dniu 3 września 2018 roku o godzine 17.00 wystartowała ramówka jesienna stacji. W niej między innymi Wiadomości (nieregularnie), Kuchnia od kuchni, a także nowości: Omówienie oraz Robacza Wojna. Zakończyła się nagle 9 września, kiedy wstrzymano emisję stacji.

Od 9 września do 1 października, z powodu braku chęci do kontynuowania działalności, właściciel wstrzymał produkcję i emisję programów; wyemitowano czwarte wydanie Wiadomości. W międzyczasie serwis zmienił nazwę na "InfoRoom", a także doszło do próby emisji programu w formie premiery.

Od 2 grudnia 2018 obowiązywała zimowa ramówka, w której znajdowały się pozycje znane od początku istnienia stacji (Info Room, Kuchnia od Kuchni, Robacza Wojna), a także kolejna seria gameplay'owa Wyeksportowani. Tego dnia zmieniono również szatę graficzną kanału, przez okres świąteczny emitowano świąteczną oprawę. 24 grudnia zmieniło się logo stacji.

Regularną emisję stacja zakończyła w lutym 2019. Ostatnim programem było Info Room, którego ostatnie wydanie ukazane zostało 20 maja, zaś 16 czerwca po godzinie 20.00 stacja została zakończona.

Programy stacji

Programy emitowane w stacji:

  • "Info Room" (dawniej "Wiadomości") – serwis informacyjny, zawierał wydanie fleszowe i główne
  • "Kuchnia od kuchni" – program kulinarny
  • "Robacza Wojna" – gameplay Sztucznej Inteligencji w grze Worms
  • "Wyeksportowani"

Kuchnia od kuchni i Info Room posiadały studio stworzone w grze The Sims 2.

Logo, nazwa i slogan

Nazwa stacji to połączenie słów woda (w języku angielskim - aqua) i telewizja.

Data Opis wyglądu logo
5.08.2018-23.12.2018 Kropla wody oraz napis (w czcionce TW Cent) "Aquawizja". Po animacji na ekranie pozostaje sam półprzeźroczysty napis. Przez pierwsze dni nadawania napis był ciemnoszary i bez animacji.
24.12.2018-16.06.2019 Zaokrąglony prostokąt podzielony w połowie ukośną kreską: po lewej stronie na białym tle błękitny napis AQUA, po prawej odwrotnie - biały napis WIZJA na błękitnym tle; czcionka pozostaje niezmieniona.

Pierwszy slogan stacji (używany do września 2018) brzmiał "Informacje, Filmy, Niezależność", kolejny (wrzesień 2018-czerwiec 2019) "Niezależna Telewizja Internetowa".

Link zewnętrzny