ONE Polska: Różnice pomiędzy wersjami

Z tviwiki.eu.org
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
m (Film dokumentalny)
m (Historia)
Linia 26: Linia 26:
 
Prace nad stacją ONE rozpoczęły się na początku roku 2017. Utworzono wiele projektów opraw graficznych<ref>Jedna z nich, która funkcjonowała pod nazwą "ohmyRED", jest używana przez polską wersję.</ref>, ale projekt po kilku miesiącach porzucono.  
 
Prace nad stacją ONE rozpoczęły się na początku roku 2017. Utworzono wiele projektów opraw graficznych<ref>Jedna z nich, która funkcjonowała pod nazwą "ohmyRED", jest używana przez polską wersję.</ref>, ale projekt po kilku miesiącach porzucono.  
  
Do projektu powrócono w wakacje 2018 roku, kiedy właściciel [[Bittoco]] zaproponował umowę między [[CosmicMedia LLC|CosmicMedia]] na pozwolenie użycia assetów ONE. Firma zgodziła się, więc rozpoczęto prace nad pierwszym testowym livestreamem.  
+
Do projektu powrócono w wakacje 2018 roku, kiedy właściciel [[Bittoco]] zaproponował umowę między [[CosmicMedia LLC|CosmicMedia]] na pozwolenie użycia komponentów stacji ONE. Firma zgodziła się, więc rozpoczęto prace nad pierwszym testowym livestreamem.  
  
 
Początkowo telewizja ta miała mieć charakter muzyczny.
 
Początkowo telewizja ta miała mieć charakter muzyczny.
  
Telewizję po raz pierwszy zapowiedziano na [[Forum TViWiki]]. Ujawnione tam zostały logo stacji, slogan oraz wstępna ramówka. Zapowiedziano również, że telewizja będzie prowadzona w formie transmisji na żywo na YouTube.
+
Telewizję po raz pierwszy zapowiedziano na [[Forum TViWiki]]. Ujawnione tam zostały logo stacji, slogan oraz wstępną ramówkę. Zapowiedziano również, że telewizja będzie prowadzona w formie transmisji na żywo na YouTube.
  
 
Telewizja wystartowała z pierwszym wydaniem programu informacyjnego [[ONEFlash]] 25 grudnia 2018 roku.
 
Telewizja wystartowała z pierwszym wydaniem programu informacyjnego [[ONEFlash]] 25 grudnia 2018 roku.
Linia 37: Linia 37:
  
 
====Próba wznowienia działalności====
 
====Próba wznowienia działalności====
Pod koniec czerwca 2019 na kanale pojawił się [https://www.youtube.com/watch?v=AFgLoiz9kaY tajemniczy film], który miał na celu poinformować o możliwym powrocie stacji w lipcu tego samego roku -- jednak do powrotu nie doszło z powodu awarii komputera.  
+
Pod koniec czerwca 2019 na kanale pojawił się [https://www.youtube.com/watch?v=AFgLoiz9kaY tajemniczy film], który miał na celu poinformować o możliwym powrocie stacji w lipcu tego samego roku -- jednak do powrotu nie doszło z powodu awarii komputera głównego własciciela.  
  
 
====Film dokumentalny====
 
====Film dokumentalny====

Wersja z 13:13, 10 cze 2020

ONE Polska
ONE Polska
Data startu 25 grudnia 2018
Data zakończenia 8 marca 2019 (zawieszenie działalności)
Format obrazu 16:9 720p

16:9 480p (live)

Właściciel Bittoco Media (Eryk Lupa)
System emisji sygnału internetowy
Kraj nadawania Polska
Język polski
Slogan Telewizja, którą ty kontrolujesz!
Zastąpił AllTV
Strona internetowa

ONE Polska – polska wersja telewizji ogólnotematycznej utworzonej przez CosmicMedia LLC, zarządzana przez grupę Bittoco Media.

Historia

Prace nad stacją ONE rozpoczęły się na początku roku 2017. Utworzono wiele projektów opraw graficznych[1], ale projekt po kilku miesiącach porzucono.

Do projektu powrócono w wakacje 2018 roku, kiedy właściciel Bittoco zaproponował umowę między CosmicMedia na pozwolenie użycia komponentów stacji ONE. Firma zgodziła się, więc rozpoczęto prace nad pierwszym testowym livestreamem.

Początkowo telewizja ta miała mieć charakter muzyczny.

Telewizję po raz pierwszy zapowiedziano na Forum TViWiki. Ujawnione tam zostały logo stacji, slogan oraz wstępną ramówkę. Zapowiedziano również, że telewizja będzie prowadzona w formie transmisji na żywo na YouTube.

Telewizja wystartowała z pierwszym wydaniem programu informacyjnego ONEFlash 25 grudnia 2018 roku.

Stacja cieszyła się ogromną popularnością na początku istnienia. Pod koniec zimy zapowiedziano ramówkę wiosenną, która miała wprowadzić nowe programy do istniejącej ramówki -- jednak z powodu braku czasu i chęci całej ekipy produkcyjnej stacja wstrzymała działalność 8 marca 2019 roku.

Próba wznowienia działalności

Pod koniec czerwca 2019 na kanale pojawił się tajemniczy film, który miał na celu poinformować o możliwym powrocie stacji w lipcu tego samego roku -- jednak do powrotu nie doszło z powodu awarii komputera głównego własciciela.

Film dokumentalny

W grudniu 2019 roku na Twitterze grupa Bittoco poinformowała o pracy nad filmem dokumentalnym który miał opisywać początek, rozwinięcie oraz ostateczny upadek ONE -- w dokumencie miały występować osoby mające coś wspólnego z ONE lub Bittoco -- opowiedziały by historię, prace z całą ekipą Bittoco itp., jednak projekt został wstrzymany tuż przed rozpoczęciem prac nad scenariuszem.

Właściciel grupy Bittoco wypowiedział się o zawieszeniu w następujący sposób: "[...] gdyby nie fakt, że brak czasu i życie prywatne użera całkowicie mój wolny czas nie mogę kontynuować ONE tak, jakbym chciał. Oddanie praw do stacji ONE i TVM komuś innemu mija się z celem, który sobie wybrałem [...]".

Data Opis Logo
od 2017 Tekst "ONE" napisany białą czcionką w czerwonym prostokącie. Logo z konceptu "ohmyRED".
One logo.png
koncept Tekst "ONE" napisany białą czcionką. Logo z konceptu "pacman".
One concept logo.png

Przypisy

  1. Jedna z nich, która funkcjonowała pod nazwą "ohmyRED", jest używana przez polską wersję.